@bodybri bodybristudio Rozvrh

SM systém

SM systém - hlavní přínosy

stimulace bolestí zad a páteřenáprava svalové nerovnováhy a chybného držení tělapříprava k aktivnímu pohybu a sportuprevence potíží pohybového systémurelaxace všech svalů tělaprokrvení a regenerace svalového aparátu a šlachregenerace kloubů a meziobratlových plotének

CO JE SM SYSTÉM

"SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" je metodika zdravotního cvičení, která byla vyvinuta, uvedena do praxe a je nadále rozvíjena MUDr. Richardem Smíškem. Zkratka SM představuje to, co je důležité pro zdravou páteř: STABILITA a MOBILITA.

Základním principem této metody je aktivace stabilizačních svalových řetězců pomocí tahu a odporu elastického lana. Využití je velmi široké. Zahrnuje jak prevenci, tak i léčbu funkčních i strukturálních poruch v oblasti trupu a končetin jak u dospělých, tak i dětí. Jde především o vadné držení těla, skoliózy, poúrazové stavy, výhřezy meziobratlových disků, kompenzace jednostranného sportovního zatížení apod.Velký význam má také u prevence a poruch velkých kloubů (kyčel, koleno, rameno, klenba nožní). Metodu lze u sportovců využít i jako kondiční trénink s cílem zlepšení sportovních výkonů.

SM systém lze cvičit i v období těhotenství, kdy je neocenitelným pomocníkem v prevenci bolesti zad každé maminky. Cvičení s lanem protáhne záda, uvolní přetížené svaly, posílí svaly ochablé. Po porodu pomůže jemným způsobem urychlit proces regenerace, návrat funkce pánevního dna a břišních svalů, správné držení těla. Cvičení je velmi vhodné při diastáze břišní stěny.

KDO MŮŽE CVIČIT?

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu i kondiční kategorii. V případě určitých zdravotních omezení lze cvičit i v sedu. Cvičení není náročné, důležité je ale přesné a důsledné provedení. Pak, dle autora, stačí cvičit 10 minut denně k tomu, abychom svoji páteř udrželi MOBILNÍ a STABILIZOVANOU.

CO S SEBOU

  • pohodlné sportovní oblečení
  • čistou sportovní obuv
  • ručník (na otření i vypodložení u nás k zapůjčení)
  • pití (u nás k zakoupení)

Ceník

1 vstup
130 Kč
5 vstupů
120 Kč celkem 600 Kč
10 vstupů
110 Kč celkem 1100 Kč

Rozvrh

Čtvrtek 10:00 - 10:50
design by vhs. built by anycoders

Pro vylepšování a zajištění správné funkce našich stránek využíváme soubory cookies. Více o ukládaných informacích a jejich zpracování se dočtete zde a zde.