InBody 230

InBody 230 je jeden z nejpřesnějších a nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla – tzv. analyzátor tělesného složení. Přístroj InBody je profesionální zařízení využívané v odborném zdravotnictví ve vyspělých zemích světa, prošel mnoha klinickými testy a získal mnoho celosvětových certifikací.    

Jak probíhá analýza na InBody 230?

  Analýza je neinvazivní, rychlá a jednoduchá, trvá asi 30 sekund.. Analýza probíhá na boso bez ponožek, váhu oblečení lze odečíst. Analýza je vhodná pro osoby vážící až 250kg – nezměřitelné na běžné váze.     

Co vše můžeme změřit?

(podrobné vysvětlení jednotlivých bodů získáte kliknutím na konkrétní položku)

ZÁKLADNÍ ANALÝZA:

* hmotnost * svalová hmota a svalové dysbalance * tuková hmota * celková voda v těle * čistá hmotnost (hmotnost aktivní hmoty neboli svalové hmoty + kostry) * BMI (Body Mass Index) * procento tuku v těle * WHR poměr – poměr pasu a boku * BMR – minimální kalorická potřeba (bazální metabolismus) * individuální cvičební plán   

Proč jsou pro nás tyto informace tak důležité?

Dozvíme se, jaké je složení našeho těla a zda nám nehrozí zdravotní rizika spojená s nadváhou či obezitou nebo naopak velmi nízkou váhou, riziko osteoporózy nebo retence vody a otoků. Snaží-li se člověk redukovat tělesné tuky, drží diety nebo mění stravovací zvyklosti, ověří si tak, že úbytky na hmotnosti jsou skutečně z tuku a ne ze svalového hmoty a tím se vyvarujeme jojo efektu. Navíc zjistí přesné množství spotřebované enegie u konkrétního sportu za jednotku času přímo na konkrétní osobu, jelikož každý spaluje u stejného sportu různé množství energie. Výsledky jsou důležité nejen při redukci váhy, ale také pro sportovce – např. pro sledování efektivity cvičení,lidi po nemoci – pro sledování možného úbytku svaloviny, ženy po menopauze - z hlediska prevence osteoporózy a další.     

Aby analýza byla co nejpřesnější, doporučuje se:

* měření s prázdným žaludkem – alespoň 2 hodiny po lehkém jídle * odložte těžké oblečení a doplňky * necvičte a nesprchujte se před měřením * neměřte se po náhlém postavení * neměřte se, berete-li Diuret pro regulaci tělní tekutiny * ženy by se neměly měřit během menstruace * nastavte do přístroje přesnou výšku * měření musí probíhat v pokojové teplotě – 20-25°C     

Kdo nesmí analýzu podstoupit?

Analýzu InBody nesmí podstoupit pouze osoby s kardiostimulátorem nebo jiným vnitřním elektronickým zdravotním zařízením.    

 Jak často podstoupit analýzu InBody?

Pokud se snažíte zbavit přebytečných tuků správným způsobem – tj. pohybem a vyváženou stravou, InBody Vám poskytne výbornou zpětnou vazbu již po 3-4 týdnech. InBody si pamatuje Vaše minulé výsledky a umí porovnávat změny ve Vašem těle.

Pondělí:

8:00 - 20:00

Úterý:

14:00 - 20:00

Středa:

8:00 - 20:00

Čtvrtek:

14:00 - 20:00

Pátek:

8:00 - 18:45

So, Ne:

Zavřeno